Pierwszy zespół gra tak jak drużyny młodzieżowe! (podsumowanie warsztatów)

  • Posted on: 26 June 2017
  • By: OT

Podsumowanie premierowych warsztatów pt „Akademia Piłkarska – wzorcowy model organizacyjny i szkoleniowy”, które jako pierwszy poprowadził trener M.Śledź ,świadomie rozpocząłem tytułem który może być hasłem przewodnim naszych warsztatów. Bardzo często zadajemy sobie pytanie czy drużyny młodzieżowe mają grać tak jak I zespół w danym klubie?? W najlepszych klubach takie pytanie jest bezzasadne ponieważ filozofia szkolenia i funkcjonowania klubu zakłada że to pierwszy zespół ma grać jak drużyny młodzieżowe....

W warsztatach wzięło udział ponad 30 trenerów z całej Polski. Główną ideą warsztatów było wsparcie merytoryczne dyrektorów sportowych, koordynatorów czy trenerów którzy pracują w akademiach, szkółkach czy klubach piłkarskich. W tym celu w trakcie warsztatów trener Marek Śledź prezentował zagadnienia związane z:

1.    Strukturą organizacyjną i finansową wzorcowej akademii.
2.    Planowaniem i kontrolą pracy w akademii.
3.    Identyfikacją talentów oraz drogą rozwoju i oceny zawodnika
4.    Zarządzania zasobami ludzkimi.
5.    Budowania programu szkolenia z uwzględnieniem uwarunkowań organizacyjno-szkoleniowych.

Uczestnicy pozytywnie ocenili warsztaty, doceniając możliwość pogłębienia wiedzy na temat zagadnień prezentowanych przez trenera Marka Śledzia, który jest jednym z najlepszych specjalistów z zakresu zakładania i zarządzania Akademiami Piłkarskimi w Polsce.

Bardzo dziękuję Prezesowi Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomaszowi Garbowskiemu, za objęcie patronatem moich warsztatów. Cieszę się że OZPN wychodzi naprzeciw inicjatywom które mają wspierać rozwój kadry zarządzającej i szkoleniowej w akademiach, szkółkach czy klubach z naszego województwa.

Wszystkim uczestnikom składam serdeczne podziękowania za udział, współpracę i zaangażowanie w trakcie warsztatów oraz cenne uwagi, które pomogą mi jeszcze bardziej zoptymalizować jakość moich projektów.